Techninė pagalba kelyje – kas tai?

Techninė pagalba kelyje – kas tai?

Techninė pagalba kelyje – tai paslauga, kurią teikia tiek privačios, tiek draudimo bendrovės tokiais atvejais, kai reikalinga pagalba kelyje.

Dažniausiai pagalba kelyje pasinaudoti nori vairuotojai, kurių automobiliuose išsikrauna akumuliatoriai, duobėse sprogsta paskutinės padangos. Retesniais atvejais pagalba iškviečiama dėl netikėtų generatoriaus ar variklio gedimų. Taip pat techninė pagalba kelyje suteikiama didesnių avarijų atvejais.

Atvykus techninei pagalbai automobilis gabenamas iki saugojimo aikštelės arba serviso. Dažniausiai rimtesni gedimai reikalauja transporto priemonių remonto servise, tačiau pasitaiko atvejų, kai technikai sugeba ištaisyti lengvus gedimus vietoje ir automobilis gali toliau tęsti kelionę.

Dažnai nutikus nelaimei kelyje žmonės pirmiausiai skambina savo artimiesiems ar draugams, prašydami, kad atvyktų ir nutemptų sugadintą mašiną. Tačiau techninės pagalbos ekspertai įspėja, jog nepatyrusiems vairuotojams kito automobilio vilkimas gali patiems prišaukti avariją. Taigi, nelaimės atveju rekomenduojama visada kviesti techninę pagalbą.

Kiti baiminasi, jog ši paslauga daug kainuoja. Tačiau taip nėra – tarkim, jeigu skubiai reikia lengvojo automobilio transportavimo paslaugos, už kiekvieną gabenamą kilometrą mokama vienoks nustatytas mokestis. Štai jeigu mašinai kelyje reikia taisymo, kaina už valandą jau siekia didesnę kainą, kuri gali siekti kelias dešimtis eurų.

Pagal techninės pagalbos servisų duomenis, daugiausiai dažniausiai iškviečiama techninė pagalba Vilniuje, Kaunas pagal dažnumą užima antrą vietą, Klaipėda ir Panevėžys – trečią , o rečiausiai iš visų didžiųjų miestų pagalba kelyje kviečiama Šiauliuose ir Marijampolėje.